Londonas su kūdikiais. Iššūkis ar atradimas?

2019-ųjų vasarą užbaigėme Londone. Londone esame buvę ne kartą, tad šį kartą norėjome šį miestą parodyti mano tėvams. Ir pažiūrėti, kaip seksis tokiame didmiestyje su 9 mėn. nevaikštančiais bei daug dėmėsio reikalaujančiais kūdikiais. Tad trumpai, kaip sekėsi kelionė į Londoną su dvynukais.👶👶
Gyvenome centre, prie Covent Garden, šalia didelės, judrios sankryžos ir krūvos barų bei miuziklų teatrų. Tiek dieną, tiek naktį buvo labai triukšminga - girdėjome ir dainuojančius praeivius, ir seniai besimačiusius draugus, ir policiją, ir greitąją pagalbą, ir garsiai muziką leidžiančius tuk tuk taksi vairuotojus.🎶 Vaikams triukšmas absoliučiai netrukdė, miegojo lyg niekur nieko, matyt juos dar užliūliuoja aplinkos garsai. Man pačiai kartais norėjosi tylos ir ramybės, todėl apie 5 ryto, kai baliavotojai išsiskirstydavo, man buvo taip gera klausytis tiesiog lėtai bundančio miesto. Kodėl nemiegojau 5 ryto? Nes vaikai įprastai keliasi 7 val, o laikas skyrėsi dviem valandom, tad veiksmas lovoje prasidėdavo anksčiau..


Apartamentai


Su vaikais keliauti nėra nei baisu, nei sunku. Viskas priklauso nuo nusiteikimo, energijos ir požiūrio. Jei gera jums, bus gera ir jiems, svarbiausia atsipalaiduoti ir mėgautis.

Gyvenome apartamentuose, juos buvau suradusi per booking.com platformą. Man buvo svarbu, kad būtų liftas į visus aukštus ir pakankamai platus įėjimas, nes mūsų vežimo gabaritai nemaži. Nors į liftą jis visgi netilpo, palikdavome apačioje, pasirodė gana saugu. Taip pat turėjome virtuvę, kurios nereikėjo, nes nieko negaminome. Reikėjo tik virdulio ir šaldytuvo. Kitą kartą su tokio amžiaus vaikais gyvenčiau viešbutyje dėl užtikrinamo švaros ir paprastesnio patekimo į kambarį su vežimėliu. Vaikiškų lovelių neprašėme, išvykų metu esame pripratę miegoti keturiese vienoje lovoje. Mums taip labai jauku, saugu ir gera, be to, vaikai daug geriau miega, kas kelionėse yra labai svarbu.


Kalbant apie švarą, nors kaina buvo nemaža, atsiliepimai puikūs, tačiau susidūrėme su keliautojų siaubu - blakėmis. Taaaip... Kambaryje, kuriame turėjo miegoti mano tėvai ropinėjo tamsūs, plokšti vabalėliai. Kambariu nesinaudojome, tėvai persikėlė nakvoti į svetainę, mūsų kambaryje jų lyg ir nebuvo. Bet dėl viso pikto, grįžus lagaminus dar kelias kelias laikėme lauke. Labai gaila, kad apartamentų šeimininkai nereagavo į mūsų nuotraukas ir skundus, tiksliau, apsimetė, kad čia taip pirmą kartą, nors matosi, jog tikrai ne. Būtent dėl šios priežasties nerekomenduosiu šio būsto apsistoti, ypač su vaikais.


Ką veikėm ir valgėm?


Rytais eidavom pusryčiauti. Pasisekė, kad buvo geras oras ir galėdavome prisėsti lauke prie gatvės. Kitu atveju būtų buvę problemų, nes didžioji dalis kavinių yra tokios mažos, kad mūsų vežimas būtų ten išvartęs visas kėdes ir užgriozdinęs praėjimus arba tiesiog netilpęs...Nežinau, ką daro dvynukų tėvai vietiniai, ko gero, jie nevalgo centre. Tačiau mes centro gyvenimą mėgstame ir įvairios vietos pavalgyti užimą didžiąją kelionių dalį. Vaikai vos prieš kelis mėnesius pradėjo valgyti normalų maistą, todėl maitinome juos pirktinėmis įvairiomis daržovių ir vaisių tyrelėmis, košėmis. Viską buvau nusipirkusi dar Lietuvoje, todėl vaikams maisto problemos nebuvo. Londone tyrelių neieškojau, bet mačiau, kad parduotuvėje šmėžavo "Ella’s kitchen" produkcija. Nepirkau daržovių ir košių neviriau, nors galimybė buvo, tačiau nesinorėjo apsikrauti papildomais reikalais.


Negalėčiau pasakyti, kad valgiau kažkur nerealiai fantastiškai skaniai. Bet geromis vietomis šįkart nesidomėjau, nors jų Londone yra tikrai labai daug ir nuostabių. Man labai patinka Neal’s Yard, ten labai spalvota ir jauku. Šiaip kelionės metu valgiau skanių ledų ir deja, bet niekur neradau blynelių.:)


Po pusryčių sukdavom ratus po miestą - aplankėm žymias aikštes, tiltus, parkus. Nėjome į nei vieną muziejų (įvertinome, kad pagrindiniuose jau esame buvę, o su mažyliais nelabai patogu ilgai vaikštinėti po muziejus), bet buvome prekybos centre Harrods, kuris tam tikra prasme užsiskaitė už muziejų. Vaikštinėjome, maitinome vaikus, vaikštinėjome.. Iš tiesų net nežinau, kur dingo visas laikas, nes jis praskriejo žaibiškai. Tai turbūt jį išvaikščiojom, nes ėjome tikrai daug. Džiaugiuosi, kad kartu su mumis keliavę mano tėvai pasilikdavo su vaikais, kai norėdavome pasimatyti su draugais ar nueiti į miuziklus.


Aplankėme du miuziklus: “Wicked” ir “The Lion King”. Abu patiko. Vieno istorija tiesiog graži pasaka, o kitas - visų laikų klasika su įspūdingais kostiumais. Miuziklai man patinka, manau, kad į Londoną arba Niujorką galima nukeliauti, visą dieną gulėti lovojoje arba valgyti, o vakarais išeiti į miuziklus ir sakyčiau, kad buvo puiki kelionė.
Kaip reagavo vaikai?


“ Manau, kad į Londoną arba Niujorką galima nukeliauti, visą dieną gulėti lovoje ir valgyti, o vakarais išeiti į miuziklus ir sakyčiau, kad buvo puiki kelionė.”

Jiems buvo įdomu stebėti žmones, automobilius, kelio remontus su sunkvežimiais ir visokias šiukšlių išvežimo procedūras. Taip pat patiko parduotuvėse, kur daug šviesų ir spalvų. Vežimėlyje sėdėti jie nelabai mėgsta, todėl vis daugiau laiko praleidžia nešioklėse. O apie nešiokles papasakosiu kitą kartą atskirai, nes tai yra dieviškas išradimas! Mano vaikams patinka fontanai, jie ramina ir migdo, tad galėjome pusę dienos sėdėti prie fontanų. Ir labai džiugu, kad Londone fontanų yra daug ir visokių. ⛲️

Pripažinsiu, vaikai buvo gana irzlūs, ypač Jokūbas. Dantys, nedideli sveikatos sutrikimai (į pabaigą einanti vadinamoji "tridienė/3 dienų karštinė"), nauja aplinka ir smarki vizualinė stimuliacija buvo per stipri, todėl viskas, ko šis vaikas iš tiesų norėjo, buvo stipriai apsikabinti mamą ir gyventi ant jos rankų. Tik mamai tas svoris jau kiek per didelis, tad bandėm suktis iš situacijos su kukurūzais, duoniukais ir žaisliukais.


Kaip judėjome mieste?


Iš oro uosto į važiavome su Uber’iu. Leidomės London City Airport, tad iki gyvenamos vietos buvo tik 16 km. Po miestą didesnius atstumus taip pat važinėjome uber’iu arba taksi.🚕 Kas man labai nepatiko, tai, kad vežėme vaikus ne jiems pritaikytose kėdutėse, o nešioklėse. Nežinau, kiek tai yra saugu, bet laikiau prisiglaudusi prie savęs, prilaikydama galvą ir tikėjausi, kad viskas bus gerai. Viskas buvo gerai, bet aš labai pergyvenu dėl jų saugumo kelyje, tad nesididžiuoju tokiu vežimo būdu. Metro neišbandėm, nes nusprendėm, kad perdaug vargo nešti sunkų vežimą (tuščias sveria apie 15 kg) laiptais į požemius ir iš jų.💪


Tai visgi iššūkis ar atradimas?


Su vaikais jau esame buvę Kipre ir Londone. Galiu pasakyti, kad Kipre buvo kiek lengviau, nes jie buvo daug mažesni ir reikėjo mažiau daiktų, taip pat pačiame Kipre mažiau žmonių, mažiau nemalonaus kvapo, triukšmo ir vaizdų. Tad vaikai ne taip pervargdavo. Londonas yra nuostabus miestas ir čia tiek veiklos, tiek renginių, kultūros, meno, technologijų, mados… Tačiau Londono centras nelabai pritaikytas keliauti su kūdikiais - visi skuba, lekia, pasinėrę į savo reikalus, o tu eini, žvalgaisi, laikas tarsi sustojęs.. Pro žmonių mases sunku prasibrauti, daug laiptelių, vieši liftai, skirti pakilti ant tiltų dažnai neveikia. Kitą kelionę rinkčiausi kur nors ramiau, kur daug daugiau gamtos, galbūt prie jūros.. Todėl sakyčiau, kad didmiestis su dviem mažais kūdikiais šį kartą buvo labiau iššūkis nei atradimas.


Su vaikais keliauti nėra nei baisu, nei sunku. Viskas priklauso nuo nusiteikimo, energijos ir požiūrio. Jei faina jums, bus faina ir jiems, svarbiausia atsipalaiduoti ir mėgautis. 🌸Tikrai rekomenduoju keliauti su vaikais, nesvarbu, kokio amžiaus bebūtų. Kai bandai parodyti jiems pasaulį, iš naujo ir pats pamatai nuostabius dalykus.