Kelionės po Lietuvą. Bitininkystės muziejus


Kelionės po Lietuvą užima didžiulę dalį mano šeimos gyvenime. Ypač daug keliaujame vasarą, kai viskas taip parasta ir galima ilgiau pavakaroti.


Šiltuoju metų laiku daug laiko leidžiame Ignalinos rajone. Kai kaime sėdėti nuobodu arba oras nedžiugina, važiuojam atrasti naujų vietų aplink. Į kai kurias net po kelis kartus. Nors šią vasarą informacijos apie lankytinas vietas Lietuvoje (ypač su vaikais) labai daug, visgi jaučiu norą pasidalinti ir savo patirtimi. Tad šiandien - Bitininkystės muziejus Ignalinos rajone. 🍯🐝


Atvykus į didžiulę teritoriją pasitinka bičių dūzgesys ir daugybė eksponatų po atviru dangumi bei atskiruose pastatuose. Yra keturi pagrindiniai pastatai, kuriuose interaktyviai susipažinsite su:

🐝 augalais, kurie svarbūs bitėms;

🐝 senoviniais bitininkystės rakandais;

🐝 bitininkystės istorija;

🐝 bičių ypatumais ir įdomiais faktais apie bites.
Lauko ekspocizijoje rasite įvairius avilius, susipažinsite su skirtingų rūšių bitininkystėmis, bičių mitologija. Taip pat rasite poilsio zoną - vaikų žaidimų aikštelę, smėlio dėžę, hamakus poilsiui bei grilio zoną, kur galėsite papiknikauti. Yra normalūs tualetai, teritorija gražiai sutvarkyta, prižiūrima, tad laiką leisti čia tikrai jauku ir malonu. Verta ne tik apžiūrėti ekspoziciją, bet ir pasiplanuoti pabūti ilgiau, pasirūpinti maistu iš anksto ir praleisti gerą pusdienį.


Įdomiausias eksponatas mums - tai avilys, turintis stiklinę dalį, kur galima saugiai stebėti, ką bitės veikia viduje.🐝Šis avilys stovi lauke, šalia įprastų avilių, nebijokite prieiti arčiau ir paieškoti, kurio avilio durelės pradarytos ir matosi bitės. Vaikams buvo įdomu ir vidaus ekspozicijoje, nes viskas interaktyvu - galima pirštukais valdyti planšetes, dėlioti korteles, viskas šviečia, groja, dūzgia. Suaugusiems ar vyresniems vaikams tikrai bus įdomi istorija, aprašyti faktai. Viskas pateikta labai aiškiai, trumpai, glaustai.


Rekomendacija: yra nemaža korio formos smėlio dėžė, tačiau joje nėra žaislų. Jeigu vaikai mėgsta žaisti su smėliu, rekomenduoju pasiimti kokį kastuvėlį ir kibirėlį.👍 Vežimėliu pravažiuoti visur galima, yra normalūs takeliai, liepteliai. Taip pat siūlau turėti grynųjų pinigų, nes prie muziejaus įėjimo galima įsigyti šviežio medaus ir kitų gaminių. 🍯


Kaina: suaugusiam 4 Eur, ikimokyklinio amžiaus vaikams nemokamai. Taip pat yra šeimos bilietas 2 suaugę ir vienas ar keli vaikai - 10 Eur.


Oficiali muziejaus internetinė svetainė: http://www.biciumuziejus.lt/index.php/informacija


Muziejus atviras nuo gegužės 1 d. Iki spalio 30 d. Važiuojant kitu laiku siūlyčiau pasiskambinti ir pasiteirauti, gal kol oras geras, jie priima lankytojus ir ilgiau. Spalio mėnesį gamta ten turėtų būti tiesiog pribloškiančiai graži...