Kaip užimti kūdikį lėktuve? Busy box idėja


Į Barseloną nusprendėm skristi likus vos penkioms dienoms iki kelionės datos. Vaikams tuo metu buvo 11 mėnesių. Pasiruošti laiko nebuvo daug. O dar ir auklė išėjo atostogų... Nors aš skrisdama su vaikais mėgstu susidėti daiktus ramiai, panaršyti amazon ar kitose platformose, paieškoti kokių įdomesnių žaislų užimti skrydžio metu, šį kartą tam laiko nebuvo.


Ir gerai. Tokios situacijos skatina kūrybiškumą, tad sukausi kaip išmaniau ir ištaikius laisvą valandėlę paruošiau vaikams skrydžio priešpiečių-veiklos dėžutes (busy box’us).Dėžučių idėja kilo pamačius internete panašias dėžutes su lego kaladėlėm, kai prie vienos dalies priklijuojama platforma kaladėlėms dėlioti, o į pačią dėžutę pridedama kaladėlių. Pamaniau, kad į skrydį tikrai paprasčiau pasiimti ne įvairių formų žaislus, o dėžutę - ji užima daug mažiau vietos, maži žaislai neišsibarstys po kuprinę, o veiklų galima pridėti kokių tik nori.

Ką naudojau?

  • priešpiečių dėžutę

  • smulkius žaisliukus, daiktelius

  • limpančią juostą (velcro)

  • užtrauktukus, aplikacijas drabužiams


“Senukų” prekybos centre radau nedideles, lengvas ir nebrangias (apie 1,5 Eur) priešpiečių dėžutes. Man jos puikiai tiko, nes dėžutės dangtis pritvirtintas ir jos atsidaro su vienu užraktu, durelių principu. Kitos panašaus tipo dėžutės užsispaudžia keliais spaustukais ir atidarius nusiima dangtis, toks variantas netinka, nes dangtis taptų palaida detale, kurios reiktų ieškoti, norint uždaryti dėžutę. Dėžutės bus mano pagrindas. Dabar reikia veiklų.


Toje pačioje parduotuvėje paėmiau mažus blizgius žaisliukus su žvyneliais ir vizitinių kortelių dėklus. Siuvimo prekių parduotuvėje radau keletą aplikacijų (tie paveiksliukai, kur vaikystėj mamos užlygindavo ant kelnių skylių), užtrauktukų, velcro juostos (nesu tikra, kaip ji vadinasi lietuviškai, bet toks lipukas, kaip būna ant kedų). Jo būna pirkti limpančiu pagrindu, kaip dvipusė lipni juosta.


Visa kita radau namie. Dantų siūlo dėžutė (peiliuką išėmiau), kažkieno paliktos lego kaladėlės, kelios magnetinės kaladėlės ir nenaudojamos parduotuvių lojalumo kortelės. Iš tiesų tiesiog vaikščiojau po namus ir ieškojau kokių nors mažų daikčiukų lygiais paviršiais, kad galėčiau priklijuoto vieną pusę lipuko juostos ir pritvirtinti į dėžutę.


Kaip gaminau?Prie kiekvieno daikto priklijavau dalį limpančios juostos (velcro), o kitą limpančios juostos dalį įklijavau į dėžutę, pamatuodama, kad maždaug tilptų daiktai. Įdėjau po knygutę, žaisliuką.


Liko tik vizitinių kortelių dėklas. Iš jo padariau mini nuotraukų albumiukus. Turėjau likusių nepanaudotų nuotraukų, tad jas sukarpiau ir sudėjau. Nors iš pradžių planavau tiesiog iškirpti kokių nors paveiksliukų ar nuotraukų iš žurnalų. Manau būtų tikę taip pat gerai, nes vaikams labai patinka vartyti, žiūrėti, o jei mato žmonių veidus, ypač kūdikių, tai išvis fantastika.


Štai ir viskas, veiklos dėžutės paruoštos. Užtrukau maždaug valandą namie - ilgiausiai užtruko nuotraukų sukarpymas ir vaikščiojimas po namus ieškant, ką dar priklijuoti. Laiko parduotuvėse neskaičiuoju, nes ten važiavau ir kitais reikalais.


Ar pasiteisino?


Skrydis iš Vilniaus į Barseloną trunka apie 3val 40min, galiu pasakyti, kad veiklos dėžutės pasiteisino. Nes mano 11 mėnesių amžiaus vaikams labai patinka tas plėšiamo lipuko garsas, mažo daikto užklijavimas, nuklijavimas, galimybė pakrapštyti, pamaigyti. Na ir knygutės - bet kokia forma.


Pasidalinau šia idėja, jei kartais nesugalvojat, kuo užimti kūdikių ir nenorite pirkti naujų žaislų, tai štai - tiesiog pasirauskit “nesąmonių” stalčiuose ir tikrai rasit pakankamai žaliavos naujiems žaislams. O aš būsiu labai laiminga, jei mano idėja įkvėps sukurti ką nors savo ir labai norėčiau, kad tuo pasidalintumėt.


#kelionessuvaikais #zaisluidejos